Karma
Líla
Sant Mat
Tao te Ťing
Učení Dawy Gjaltsena


BlueBoard.cz

pocamag.cz on Facebook

Líla

Původ a vývoj této staré indické hry je obestřen tajemstvím. Líla je dílem neznámých autorů a vznikla v Indii před více než dvěma tisíci lety. Lílu hráli mniši v klášterech a již někdy v dávné minulosti pomáhala indickým světcům na jejich cestě k poznání.

Lílu popisuje v Bhagavadgítě bůh Krišna následujícími slovy: …Na sklonku noci času se všechny věci vrátí do mé přirozenosti, a když začne nový den času, znovu je vynesu na světlo. Tak svojí přirozeností způsobuji všechno tvoření a to se v časových cyklech opakuje. Ale mě tato nesmírná práce tvoření nesvazuje. Já jsem a pozoruji drama tvoření. Pozoruji, jak přirozenost ve své tvořivé práci vytváří všechno, co se hýbe a nehýbe: a tak se svět točí stále dokola…

Tento mýtus zřejmě inspiroval indické světce a filosofy, kteří jej mistrně zpracovali a vytvořili tak návod, jak prostřednictvím hry poznat sebe sama, život a podstatu okolního světa.

Zapisujte si na jaké pole jste vstoupili. Pokud jste na některé pole vstoupili během hry víckrát, zobrazuje vaše vlastnosti. Cíl je na poli 68. Nejlepší je když jako figurku použijete nějakou vaši osobní věc, třeba prstýnek. Zapisujte si kolikrát jste na jaké pole vstoupili.

Vysvětlivky ke hře:
Tři guny (Sattoguna, Radžoguna a Tamoguna) tvoří základní přírodní principy kosmické tvořivé prasíly. Všechny kvality, které mohou být atributem něčeho, mohou být přičteny k jedné či více gunám. Proto lze guny považovat za projevy psychické gravitace.

Sattoguna – jedna ze tří gun, která představuje jasnost, rovnováhu, klid mysli, inteligenci, průzračnost apod.
Radžoguna – Jedna ze tří gun, která představuje aktivitu, sílu, energii, oheň, žár, neklid apod.
Tamoguna – Jedna ze tří gun, související s temnotou, leností, setrvačností, nevědomostí, ochablostí, strnulostí a zánikem.

Zdroj:
Lenka Flášarová: Líla - sebepoznávání jako nekonečná hra
(v této knize jsou podrobně popsána jednotlivá pole hry)

Stažení hracího plánu hry

Kontakt: info@pocamag.cz
Design by pocamag.cz
Font pro menu byl stažen z: www.freefont.de.
Nejlepší motivační fitness diář
  Upozornění